Archive for март, 2012

Dialog i ri me Brukselin

среда, март 7th, 2012

Fyle, Baroso dhe Gruevski ne Oher 2011

Më 15 mars Shkupin do ta vizitojë Euro-komisari për zgjerim të Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle. Nga Sekretariati për Çështje Evropiane kanë njoftuar se Fyle dhe kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski do ta nisin dialogun jo-formal në nivel të lartë  mes Maqedonisë dhe BE të paralajmëruar që në prill të vitit të kaluar. (more…)

Миранда Кер ја имитира Анџелина Џоли во реклама за ладен чај (Видео)

среда, март 7th, 2012

Трендот на позирање со разголена десна нога кој на доделувањето на Оскарите го лансираше Анџелина Џоли се прошири со неверојатна брзина, а Миранда Кер го адаптираше за реклама која ја сними за јапонскиот пазар. (more…)

Në ditën e 7 Marsit, pedagogët në harresë

среда, март 7th, 2012

Profesoret per diten e 7 marsit ne harrese

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edhe pse janë shkalla më e lartë e piramidës arsimore pedagogët janë ata që në ditën e 7 Marsit lihen në harresë. (more…)

Најбрзиот робот е гепард

среда, март 7th, 2012

Истражувачка агенција на американското министерство за одбрана, го претстави најбрзиот робот кој за движење користи нозе.

Роботот Cheetah (гепард), постигнува брзина од 29 километри на час. Брзината пак е далеку пониска од нормалната брзина на животното, кое достигнува до 120 километри. Сепак, за робот, е импресивно.

Cheetah е дизајниран да имитира движење на вистински животни. Според научниците од Бостон, може да ја постигне и брзината на гепардот, но за тоа ќе им биде потребно уште време.

Demi Moore del nga rehabilitimi

среда, март 7th, 2012

Aktorja u pa për herë të parë në publik duke zbritur nga një avion privat pasi përgjatë më shumë se një muaji ka ndenjur në fshehtësi të plotë.

49-vjeçarja ishte e shoqëruar nga shoku i saj i ngushtë Eric Buterbaugh.

Demi Moore u shtrua në një klinikë rehabilitimi pas abuzimit me substanca të ndaluara. Incidenti erdhi në një periudhë të vështirë për aktoren, pikërisht disa muaj pas ndarjes nga 33-vjeçari Ashton Kutcher, i cili në nëntor të vitit të kaluar e tradhëtoi atë.

Gjithashtu Moore u dobësua shumë pas ndarjes nga bashkëshorti i saj 16 vjet më i ri dhe shqetësimi për shëndetin e saj u rrit. Aktorja ka anulluar edhe projektet e filmave për të cilët ishin nënshkruar kontrate