Црвенковски повторно го повика Груевски на дуел

Бранко Црвенковски

Нарекувајќи го главен скопски архитект, врховен командант и главен уредник на медиумите, Црвенковски од Груевски побара да се одважи на неговиот повик за телевизиско соочување.

„Нека излезе и нека каже што ќе правиме. А тој, тој збори како било пред 10 или 20 години. Господине Груевски, ве чека долга и тешка битка. И затоа уште сега да ги расчистиме некои работи. Да најдеме решение за добро на граѓаните, како да им ги ублажиме болките и маките. Тоа го чека народот од нас, но ако сакате да говорите за минатото, па да го симнеме прашањето од дневен ред. Осмели се, одважи се, прифати еден ТВ дуел со мене”, рече Црвенковски во неделата пред велешани.

„Каде и да одевме ни рекоа дека вака лошо досега не било. И навистина, Македонија денес е земја на сиромашни, исплашени и излажани граѓани”, рече Црвенковски.

Опозициската партија на синоќешниот митинг го претстави Аце Коцевски како свој кандидат за градоначалник на Велес на локалните избори во 2013 година.

Creative Commons License
Наслов на делото од Роланд е лиценцирано под лиценцата Наведи извор-Некомерцијално-Сподели 2.5 Македонија .

Tags: , , ,

Leave a Reply