Суарез доби суспензија од девет репрезентативни натпревари и четири месеци суспензија од сите натпреварувања

Како што се очекуваше, Луис Суарез со гризнувањето на Џорџо Киелини го заврши настапот на Мундијалот.

ФИФА го казни со суспензија од девет репрезентативни натпревари, како и со забрана за настап во сите натпреварувања во наредните четири месеци.

Покрај суспензиите, Суарез ќе треба да плати и парична казна оimagesд 100 000 швајцарски франци.

 

http://www.youtube.com/watch?v=CAA0ND7itTM

Leave a Reply